poniedziałek, 19 stycznia 2015

Blue Monday ( smutaśny, przygnębiający poniedziałek)

    Dziś Blue Monday - ogłoszony najbardziej depresyjnym dniem w roku bo to ostatni trzeci poniedziałek pełnego tygodnia Stycznia.
   Wprowadził go w 2005 roku Cliff Arnall brytyjski psycholog i pracownik Cardift university. 
    Brytyjczyk wyznaczył datę najgorszego dnia roku czyli między innymi na dzisiaj 19 stycznia 2015 roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki : 
 meteoroliczne ( krótki dzień, niskie nasłonecznienie) ,
 psychologiczne ( świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) ,  
 ekonomiczne ( czas, który upłynął od Bożego Narodzenia , powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi).


   Wszędzie dzisiaj słyszymy o BLUE MONDAY niby ma być on odczuwalny w tym dniu smutkiem, przygnębiebiem, niechęcią do wszystkiego. Narzekać mamy też na bkar pieniędzy i na kryzys który sie nie chce skończyć. Powiedzmy szczerze kiedy my nie narzekamy na brak pieniedzy przecież nawet jak mamy to narzekamy że ich nie mamy. 
Ale tak naprwdę  wszystko zależy od nas samych od naszej psychiki jak podejdziemy do dzisiejszego dnia. 
Więc nie dajmy sie zwariować i śmiejmy sie dzisiaj nawet z małych rzeczy cieszmy sie z każdej nawet drobnej rzeczy i nie myślmy o negatywach.
A tak po drugie to w niedziele już wieczorem moim prawie wszyscy znajomi wysyłają negatywy na temat poniedziałku, że trzeba wstać do tej pracy czy szkoły itp ja jakoś nigdy w ten sposób nie patrze. Ja sie znowu ciesze ze jest ten poniedziałek .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz