DLACZEGO AFRA

Najpierw troche przedstawie imię 

AFRA - patronka upadłych kobiet, Augsburga, nawróconych, męczenników i Rzymskiej Bazyliki NMP,  
  imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od nazwy Afri, oznaczającej osobę pochodzącą z Afryki. Było to imię dwóch świętych we wczesnym okresie chrześcijaństwa (Afry z Augsburga, zm. ok. 304 i Afry, męczennicy w Brescii za cesarza Aureliana).
W Polsce imię Afra zaczęło być spotykane już w połowie XIII wieku.
                       
                       A zarazem :  
 

  planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4 lat i 107 dni w średniej odległości 2,64 j.a. Została odkryta 6 grudnia 1929 roku w Landessternwarte Heidelberg-Königstuhl w Heidelbergu przez Karla Reinmutha. Nazwa planetoidy została zaproponowana przez Gustava Stracke. Przed nadaniem nazwy planetoida nosiła oznaczenie tymczasowe (1187) 1929 XC.

 Imię AFRA podsuneła mi mama gdy szłam do bierzmowania, jest to imię bardzo nie spotykane , inne niż wszystkie więc bardzo mi sie ono spodobało i tak zostało. Księdzu jak dobrze pamiętam nie za bardzo sie spodobało ponieważ św. Afra była kobietą lekkich obyczajów i chyba dlatego krzywo  wtedy na mnie patrzył jak sie dowiedział jakie bede przyjmowała imię na bierzmowanie. 

I tak mi sie ono spodobało że do dnia dzisiejszego spełnia dla mnie ważną rolę. Pamiętam jak jeszcze babcia przed śmiercią powiedziała żebym wzieła sobie takie imie , które bedzie niepowtarzalne i unikatowe. I takie jest.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz